Перейти до головного змісту

Сьомга здатна попередити ожиріння

Сьомга здатна попередити ожиріння, Фотограф: Takashi Okuzumi
Фотограф: Takashi Okuzumi

Згідно з останніми даними Норвезького національного інституту наукових досліджень у галузі харчування і морепродуктів NIFES (Берген), регулярне споживання сьомги значно зменшує утворення жирових відкладень і концентрацію шкідливих жирів в організмі людини, завдяки чому знижуться ризик виникнення цукрового діабету 2-го типу і серцево-судинних захворювань.

Норвезькі вчені встановили, що білок сьомги містить найбільшу порівняно з іншими видами білка кількість таурину — сірковмісній амінокислоти, яка відповідає за поліпшення обмінних процесів в організмі. Таурин входить до складу жовчі і бере участь у перетравлюванні жирів, засвоєнні жиророзчинних вітамінів і підтримці нормального рівня холестерину в крові. Як сірковмісна амінокислота, Таурин забезпечує антиоксидантний захист серця і судин.

Тригліцериди разом з холестерином (основні складові жиру), вступаючи у великих кількостях в організм, сприяють збільшенню жирової маси тіла та відкладення жиру навколо внутрішніх органів. Ці наслідки є головним фактором ризику розвитку серцево-судинних захворювань, гіпертонічної хвороби, атеросклерозу та цукрового діабету 2-го типу. Вчені стверджують, що регулярне вживання таких сортів риби, як норвезька сьомга, форель і оселедець, дозволяє знизити у крові рівень тригліцеридів і холестерину, а також концентрацію глюкози та інсуліну. Таким чином, перелічена риба є потужним фактором профілактики розвитку цих захворювань.

* Технічна інформація.

Проект був здійснений у рамках дослідницької програми DOCMAR, фінансованої організаціями «Інновації Норвегії» і RUBIN (за підтримкою Датської дослідницької ради природничих наук, фондів Novo Nordisk і Carlsberg), у рамках дослідницької програми Датського центру досліджень проблем ожиріння за підтримки Датської ради стратегічних досліджень, Університету Бергена, Програмного комітету з питань харчування, фонду Eckbo та Науково-дослідної ради Норвегії.