Перейти до головного змісту

Атлантична сьомга

Атлантична сьомга

Сьомга, яку вирощують у рибоводних господарствах, надходить у продаж цілий рік. Сезон промислу дикої сьомги обмежений природоохоронним законодавством із травня по вересень.

Харчова цінність
Харчова цінність
Вміст поживних речовин у 100 г атлантичної сьомги без кісток

Енергетична цінність: 757 кДж або 181 ккал

Поживні речовини (г) Протеїн : 18,4

Жири: 12, зокрема насичені: 2,6 Мононенасичені жири: 5 Поліненасичені жири: 3,28, зокрема омега-3 (n-3): 2,25; омега-6 (n-6): 0,52 Холестерин: 70 мг

Вуглеводи: 0

Вітаміни: тіамін (0,23 мг), рибофлавін (0,1 мг), нікотинова кислота (9,2 мг), B6 (1 мг), фолієва кислота (26 мкг), B12 (6,2 мкг), A (30 мкг), D (12,5 мкг), E (1,3 мг)

Мінеральні речовини: кальцій (20 мг), фосфор (200 мг), залізо (0,8 мг), магній (24 мг), калій (330 мг), цинк (0,4 мг), селен (26 мкг)

Сезон видобутку:

Сьомга, яку вирощують у рибоводних господарствах, надходить у продаж цілий рік. Сезон промислу дикої сьомги обмежений природоохоронним законодавством із травня по вересень.

Довжина: дика сьомга може сягати у довжину 150 см

Вага: до 35 кг

Назва на інших мовах:

Латинь: Salmo salar

Англійська: Atlantic salmon

Французька: SAUMON Atlantique

Німецька: Lachs

Способи приготування:

Сьомга надходить до споживачів у свіжому або свіжомороженому вигляді у нарізці стейками, розібрана на філе та цілком. Філе сьомги маринують, піддають холодному чи гарячого копченню. Сьомгу можна варити, смажити на сковороді або решітці; не менш добре вона виходить смажена у фритюрі та запечена. Сиру сьомгу нерідко використовують для приготування сашимі та суші. Копчена сьомга чудово підходить для приготування сандвічів або салатів, її можна вживати з макаронними виробами. Чудовим смаком відрізняються й поєднання з іншими продуктами.

Опис:

Сьомга є анадромним видом. Це означає, що вона нереститься у прісній воді, але більшість часу ця риба пробуває у морі. Після проживання у річці протягом двох—п’яти років молодь сьомги зазнає змін — смолтифікації, що дозволяє їй жити надалі в солоній морській воді. Перетворившись на смолт, молодь сьомги скочується з річки в море. За 2—4 роки життя у морі сьомга досягає статевої зрілості і повертається на нерест в річку, з якої колись припливла в море.

Видобуток:

На даний час право ловити сьомгу надано переважно рибалкам-любителям.

Вирощування у рибоводних господарствах:

Норвегія є піонером у вирощуванні сьомги на рибоводних фермах. Після прориву в морському рибництві, який стався в 70-ті роки, Норвегія і сьогодні утримує позиції світового лідера у виробництві атлантичної сьомги. Нині на частку сьомги припадає близько половини сукупної вартості експорту морепродуктів з Норвегії.

Поживна цінність:

Сьомга, вирощена у рибоводних господарствах, є високопоживним продуктом. Вона містить велику кількість жирних кислот омега-3 і багата на жиророзчинні вітаміни А і D.