Перейти до головного змісту

Експорт свіжої сьомги з Норвегії в Україну в листопаді 2012 року

Експорт свіжої сьомги з Норвегії в Україну в листопаді 2012 року

За період із січня по листопад 2012 року експорт свіжої сьомги з Норвегії в Україну виріс удвічі порівняно з аналогічним періодом минулого року — з 9 до 18 млн тонн. Загальна вартість експорту свіжої норвезької сьомги за вказаний період склала 510 млн норвезьких крон (близько 90 млн доларів США).

Інгри Скарстейн, представник Норвезького комітету з питань риби в Україні: «Значне зростання експортних поставок сьомги в Україну пояснюється підвищеним попитом серед українців. Цьому сприяє відразу кілька факторів — зниження ціни на сьомгу, розширення роздрібної торгівлі, відкриття сучасних рибних супермаркетів і популярність японської кухні. Ми спостерігаємо дедалі більше свіжої риби на прилавках магазинів. Крім того, українці стали піклуватися про власне здоров’я і активніше цікавитися продуктами харчування, які не тільки смачні, а й корисні. Одним з таких продуктів є сьомга, споживання якої позитивно впливає на здоров’я».

У Норвезькому комітеті з питань риби також відзначають поліпшення в системі логістики, що дозволяє ефективно розподілити доставку свіжої риби українським компаніям-переробникам без шкоди для її якості. Ну а маркування морепродуктів з Норвегії знаком NORGE дає можливість покупцеві без великих зусиль визначити регіон походження продукту високої якості.